Wiadomości z rynku

sobota
13 lipca 2024

IVECO eDaily z nagrodą „Electric Van Breakthrough of the Year”

29 maja 2024

Fot. Iveco

 
IVECO eDaily zdobył nagrodę „Electric Van Breakthrough of the Year” w 2024 Fleet News Awards, corocznym konkursie, w którym docenia się to, co przełomowe w motoryzacji korporacyjnej w Wielkiej Brytanii, od menedżerów flot po dostawców i producentów.
Panel ekspertów branżowych nagrodził eDaily za innowacje w technologii eLCV. Jury stwierdziło, że „z technicznego punktu widzenia IVECO myśli bardzo przyszłościowo. Dzięki eDaily i jego wszechstronności pod względem misji transportowych, którą dzieli z wysokoprężną wersją pojazdu dostawczego, umożliwia wszystkim klientom rozważenie pojazdu elektrycznego bez względu na zadanie transportowe".
Daily jest najbardziej wytrzymałym spośród lekkich pojazdów użytkowych; eDaily ma te same imponujące możliwości – przy zerowej emisji spalin. Wykorzystując mocne podwozie samochodu ciężarowego o konstrukcji ramowej, elektryczny eDaily zapewnia – według producenta – bezkonkurencyjną możliwość ciągnięcia przyczepy do 3,5 tony i ładowność do 4,6 tony. Innowacyjna modułowa konfiguracja z jednym, dwoma lub trzema akumulatorami (a teraz także czwarty akumulator dostępny w kabinie podwozia 72C 7,2 tony o rozstawie osi 5.100 mm) – pozwala zrównoważyć wymagania dotyczące ładowności i zasięgu. Wymienny charakter akumulatora zapewnia elastyczność floty w przypadku zmiany roli pojazdu. eDaily, zachowując solidne DNA IVECO Daily i dodając imponujące osiągi, umożliwia większej liczbie operatorów elektryfikację floty.
Kolejną przełomową cechą eDaily jest niezrównana moc przystawki mocy (ePTO). Jako jedyny dostępny obecnie w sprzedaży elektryczny pojazd dostawczy oferuje moc przystawki 50 kW. Dzięki temu możliwości zabudowy oraz montowania różnorodnego sprzętu jeszcze bardziej się poszerzają. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.