Wiadomości z rynku

sobota
13 lipca 2024

IVECO na trasie koncertowej Metallica M72 World Tour

Wieloenergetyczna flota zapewnia niskoemisyjny transport
10 czerwca 2024

Fot. Iveco

 
IVECO dołączyło do zespołu Metallica podczas europejskiej trasy koncertowej M72 World Tour w ramach partnerstwa ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku w Barcelonie, podczas premiery w pełni odnowionej gamy IVECO. Włoska marka i Metallica wspólnie przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i wspierają społeczności w miejscach, w których odbędą się koncerty poprzez wspólne zaangażowanie w zrównoważone działania. IVECO współpracuje z zespołem rockowym i zapewnia niskoemisyjny transport na trasie do wszystkich dziewięciu przystanków trasy koncertowej w Europie (Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhaga, Oslo, Clisson, Warszawa i Madryt), dostarczając pojazdy ciężarowe i minibusy napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną oraz odnawialnym olejem napędowym na potrzeby logistyki zespołu Metallica oraz transportu sprzętu koncertowego. Pojazd IVECO zasilany energią elektryczną z ogniw paliwowych dołączy również do wieloenergetycznej floty na ostatnich etapach trasy w Hiszpanii.

Fot. Iveco

 

Wspólnie zmniejszają ślad węglowy

Luca Sra, president, Truck Business Unit, Iveco Group, powiedział:
– Cieszymy się, że możemy wyruszyć down the highway (tłum. w drogę) z niesamowitą Metallicą. Nasze pojazdy z napędem alternatywnym zasilane niskoemisyjnymi paliwami Shell przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego zespołu podczas europejskiej części trasy koncertowej M72 Tour. Wieloenergetyczna flota, spersonalizowana specjalną edycją barw Metalliki, działa jako potężny ambasador zrównoważonego transportu podczas podróży po drogach w całej Europie i w miejscach koncertów.

„Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Iveco Group, przedstawili nam swoją wizję tego projektu i tego, jak chcą zmienić przyszłość transportu i emisji dwutlenku węgla – skomentowała Metallica. – Od razu wiedzieliśmy, że cele Metalliki są zbieżne z ich celami i zdaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężarowych używanych do transportu. Pojazdy IVECO napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną i odnawialnym olejem napędowym przewożą nasz sprzęt z miasta do miasta. Wspólnie możemy przyczynić się do realizacji zobowiązania Iveco Groupndo osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. To niesamowite, że możemy być tego częścią!"

IVECO współpracuje z Shell w celu tankowania pojazdów na trasach do miejsc koncertów, opierając się na sieci stacji paliw firmy energetycznej.

– Shell współpracuje z IVECO, aby pomóc obniżyć emisje w cyklu życia transportu, mając na celu dostarczanie paliw niskoemisyjnych, takich jak Shell BioLNG i Shell Renewable Diesel. Na przykład, Shell BioLNG oferuje dedykowanym lojalnym klientom 100% redukcję emisji CO2e (CO2e oznacza ekwiwalent dwutlenku węgla, który jest miarą używaną do porównywania potencjału różnych gazów cieplarnianych w zakresie globalnego ocieplenia – dop. Red.) w porównaniu do oleju napędowego B7 – powiedziała Janine Albrecht-Webb, dyrektor generalny Shell Commercial Road Transport Europe.

Fot. Iveco

 

Wieloenergetyczna flota

Flota wspierająca europejski etap trasy koncertowej Metalliki składa się z 10 pojazdów ciężarowych IVECO S-Way napędzanych gazem ziemnym i cztery IVECO S-Way napędzanych odnawialnym olejem napędowym, które są wykorzystywane do transportu sprzętu zespołu z wykorzystaniem sieci tankowania Shell. Uzupełnieniem floty wieloenergetycznej jest konwój zapewniający dalszą logistykę i wsparcie w postaci dwóch IVECO S-eWay - pierwszego w pełni elektrycznego samochodu ciężarowego wyprodukowanego przez IVECO, dwóch IVECO S-Way LNG i jednego IVECO S-Way napędzanego odnawialnym olejem napędowym. IVECO S-eWay Fuel Cell dołączy do konwoju podczas ostatnich hiszpańskich koncertów.
Transport dla członków zespołu zapewnią minibusy eDaily i autokar Evadys, siostrzanej spółki IVECO Bus.

Ekologiczne paliwa

Część floty pojazdów IVECO S-Way na trasie jest zasilana paliwem Shell Renewable Diesel i Shell BioLNG. W Europie Shell Renewable Diesel oferuje do 90% niższą emisję CO2e w cyklu życia w porównaniu z olejem napędowym B7. Shell BioLNG oferuje klientom 100% redukcję emisji CO2e w cyklu życia w porównaniu z olejem napędowym B7. Dla firm transportowych koncentrujących się na zmniejszeniu śladu węglowego, Shell BioLNG zapewnia natychmiastowe rozwiązanie w zakresie emisji CO2e w cyklu życia, ponieważ jego właściwości chemiczne umożliwiają przejście z LNG bez zmian w infrastrukturze lub sprzęcie. Shell dostarcza również Shell FuelSave Diesel i Shell LNG, a firma energetyczna zakupi kredyty węglowe za obliczone emisje CO2e w cyklu życia, których nie można uniknąć ani zmniejszyć.

Zainspirowani albumem Metalliki

IVECO Group Centro Stilo zaprojektowało efektowną specjalną edycję barw dla całej swojej floty, czerpiąc inspirację z albumu 72 Seasons zespołu Metallica, który zagłębia się w transformacyjne doświadczenia pierwszych 18 lat życia, porównane do 72 sezonów wzrostu i ewolucji. To wyjątkowe zdobienie charakteryzuje się eleganckim czarnym designem z żywymi żółtymi akcentami, odzwierciedlającymi estetykę albumu. W szczególności przedni grill prezentuje kultowe logo Metallica, symbolizujące partnerstwo między IVECO a kultowym zespołem rockowym.
Limitowana seria 72 wysokiej klasy samochodów ciężarowych o dużej ładowności z ekskluzywnym wyposażeniem inspirowanym Metalliką, zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie roku, oferując entuzjastom szansę na posiadanie części tego wspólnego przedsięwzięcia.

Kierowcy w centrum uwagi

W centrum działań IVECO znajdują się kierowcy ciężarówek, co znajduje odzwierciedlenie również w partnerstwie z Metalliką, które obejmie działania mające na celu podkreślenie roli kierowców jako głównych bohaterów. Specjalny konkurs zaprasza kierowców wszystkich marek pojazdów do przesyłania nagrań wideo z ich występami w rytm muzyki Metalliki, z możliwością wygrania biletów na koncert i niesamowitych nagród. Wreszcie, cyfrowe narzędzie MY METALLICA TRUCK pozwala fanom tworzyć spersonalizowane tła o tematyce Metallica, zawierające ich zdjęcia do udostępniania w mediach społecznościowych. Inicjatywy te podkreślają zaangażowanie IVECO w docenianie i wspieranie kierowców ciężarówek oraz są zgodne z wartościami firmy skoncentrowanymi na kierowcach.

W celu zaangażowania wszystkich interesariuszy w trasę koncertową, w ramach partnerstwa zarezerwowano ponad 1.400 biletów dla klientów IVECO, a także pracowników Grupy Iveco, którzy mają szansę wygrać bilety w specjalnym konkursie. Przyjaciele IVECO są goszczeni w IVECO Village, wyjątkowej strefie hospitality przygotowanej w kultowym stylu oraz kolorach zespołu. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.